رفتن به مطلب

آموزش نقشهای تیم شهروند در بازی مافیا


ارسال های توصیه شده

فقط به نقشایی اشاره میشه که شناخت کافی نداریم.

spacer.png

نقش نخبه در بازی مافیا چیست؟

نقش نخبه در مافیا در ساید شهروندان قرار دارد و فقط یک بار در شب، می تواند نقش فردی را که به آن مشکوک است از راوی یا گاد بپرسد. در این باره محدودیتی در خصوص اشاره به ساید مافیا و یا شهروند ندارد و با اشاره به یک بازیکن، از نقشش توسط گاد(راوی) آگاه می شود و یا می تواند این پرسش را اعلام کند که دکتر شهر چه کسی است و به پاسخ سوال برسد،  پس در بازی مافیا به دو شیوه می تواند استعلام بگیرد و از تنها فرصت ابیلیتی خود استفاده کند.

قابلیت و محدودیت نقش نخبه چیست؟

قابلیت: شناسایی یک نقش بدون محدودیت

محدودیت: امکان یک بار استعلام گرفتن

قهرمان

spacer.png

 

قابلیت نقش قهرمان

شاید این نقش بصورت تصادفی و با کارت به شما واگذار شده است. اما فراموش نکنید که شما قهرمان این شهر هستید و می توانید از توانایی خود در جهت پیروزی همشهری های خود استفاده کنید. حفاظت از بازیکنان به مدت 24 ساعت چه در شب های مافیا و چه در روزهایی که شهروندان هشیارند برعهده شما خواهد بود. حتی می توانید همپای کارآگاه بازی مافیا وضعیت شهروندان را استعلام بگیرید و آگاهانه از شهروندان محافظت کنید.

در بعضی از سناریوهای بازی، اگر قهرمان شهر موفق به نجات پیاپی تعدادی از شهروندان بشود، شایسته یک جایزه است که آن را با دادن استعلام به نقش قهرمان، تقدیم می کنند. همانطور که می دانید تنها نقشی که در بازی مافیا قابلیت استعلام گرفتن را دارد فقط کاراگاه است اما قهرمان هم دست کمی از این نقش ندارد و به هر حال حفاظت از دیگران پاداش می خواهد و چه چیزی بهتر از آگاهی از چهره های قایم شده در نقش ها!

محدودیت نقش قهرمان

فراموش نکنید که شما قهرمان بازی مافیا هستید. اما حتی شما هم ممکن است با در بسته مواجه شوید. مهمترین نکته این است که بتوانید از توانایی های خود به بهترین نحو استفاده کنید.

به عنوان نقش قهرمان بهتر است بدانید که ابیلیتی در جهت حفاظت از خود نخواهید داشت. همچنین ممکن است نتوانید بطور صددرصد از شهروندان شهر خود حفاظت کنید. اما توانایی هایی خواهید داشت که می تواند نتیجه بازی را به کل تغییر دهد.

ابیلیتی مشابه با نقش قهرمان

ابیلیتی نقش دکتر از نقش های کلاسیک است که هر شب می تواند یک نفر را از حمله های پنهانی مافیا نجات بدهد و این کار فقط یک بار برای خودش امکان پذیر است و حفاظت دکتر از بازیکنان صد در صد است و حرف آخر را می زند اما باید توجه داشته باشد که از نگاه مافیا، بازیکنان را در نظر بگیرد و قربانی احتمالی را سیو کند . نقش دکتر در بازی شب های مافیا فیلیمو، شب مافیا، مافیا شبکه سلامت  و مافیا کلاسیک وجود دارد. بهتر است بدانید نقش قهرمان در سناریو بازی شب مافیا وجود دارد و در این بازی حتی نقش او از نقش دکتر هم حساس تر و مهم تر می شود چرا که با یک انتخاب غلط، به دشمن فرصت دیگری برای تارگت زدن و شلیک به ساید شهروندها را می دهد.

هکر

spacer.png

 

 

نقش هکر در مافیا! شخصی است که غالبا در تفکرات ما با لباس سیاه و چشمان دوخته به مانیتور و تایپ کردن سریع کیبورد،  سعی در هک کردن سیستم دارد و به نظر می رسد در بازی شب های مافیا هم این چهره تاریک در ساید مافیا قرار داشته باشد اما فقط به نظر می رسد و حقیقت امر چیز دیگری است!

هکر به عنوان یکی از نقش های بازی مافیا در ساید شهروند قرار دارد و در تلاش برای رمز گشایی و دستیابی به اطلاعات سری معطوف به مافیاهای شهروند نما است. اطلاعاتی که نباید به دست هر کسی بیفتد و این در حالی است که ساید مافیا از وجود نام خود در لیست هکر به شدت هراس دارند چرا که موجب به خطر افتادن موقعیت آنها می شود. اما به همین راحتی ها هم نیست که نام مافیا لو برود، این افشاگری دارای شرایطی است که در ادامه به ذکر آنها می پردازیم.

ابیلیتی نقش هکر در مافیا

هکر در شب دوم بازی، می تواند یک لیستی تهیه کند که اسامی اشخاص مضنون در آنها قرار دارد و در نهایت آن را تحویل راوی بدهد. این نقش سه نفر را می تواند در لیست خود ذکر کند و مابقی ماجرای رمزگشایی به عهده راوی می باشد که اعلام کند با توجه به ساید و نقش این سه نفر، چه نوع لیستی ساخته شده است. هکر دو روز فرصت دارد که با دقت نظر و تکیه بر استدلال و حس خود، لیست را به راوی تحویل بدهد و در ادامه نتیجه بازی خود را ببینید. بنابراین در ایونت شب مافیا به این نکات توجه کنید.

انواع لیست هکر

نقش هایی همچون هکر در بازی مافیا می تواند بسیار جذاب و مهیج باشند. برای آشنایی با نقش های مختلف بازی مافیا می توانید در ورکشاپ بازی مافیا شرکت کرده و به سرعت تبدیل به پلیر حرفه ای شوید.

اگر در بین سه نفری که معرفی شدند، یک مافیا وجود داشته باشد، راوی عنوان لیست را خطرناک اعلام می کند.

اگر در لیست هیچ مافیایی وجود نداشته باشد و همه شهروند باشند، راوی می گوید لیست خطرناک نیست.

اگر در لیست دو مافیا وجود داشته باشد و نفر سوم شهروند باشد، لیست خطرناک نیست.

اما یک سری نکات و استثناهایی در بازی شب مافیا وجود دارد که اشاره می کنیم.

نکات تکمیلی لیست هکر

هکر نمی تواند نام خود را در لیست ذکر کند.

نقش پدرخوانده در امنیت کامل است! بله درست خوانده اید، امنیت. اگر هکر در لیست خود نام پدر خوانده را ذکر کند که البته درست هم تشخیص داده است اما این نقش توسط راوی به عنوان لیست خطرناک نیست اعلام می شود و در اینجا قدرت نقش پدرخوانده که از نقش های اصلی است را شاهد هستیم.

اگر در لیست نام سه مافیا وجود داشته باشد که یکی از آنها پدرخوانده است، انفجار لیست را خواهیم داشت که در این حالت کاری هم از پدرخوانده بر نمی آید.

انفجار لیست هکر چیست؟

یکی از وضعیت هایی که به ندرت اتفاق می افتد، شناسایی سه مافیای درون بازی است. اگر هکر بتواند نام سه مافیا را در لیست خود ذکر کند، جفت شیش آورده است و به اصطلاح انفجار لیست رخ می دهد و سه مافیا از بازی خارج می شوند. با یک حرکت به جا و درست، شاهد خروج سه نقش از ساید مافیا خواهند بود و چه هیجان و خوشحالی نصیب  شهر خواهد شد! 

بازی مافیا، نقش های هیجان انگیز زیادی دارد که به نظر می رسد یکی از جالب ترین آنها، نقش هکر است، پیشنهاد می کنم اگر کارت هکر به شما افتاد، یک تنه به جنگ مافیا بروید و لشکر یک نفره بشوید چرا که با این کار، ترسی در دل ساید مقابل می اندازید و با قدرت خود نجات شهر را خواهید داشت.

 

تفنگدار

spacer.png

معرفی نقش تفنگدار

تفنگدار در ساید شهروندها قرار دارد و این نقش دارای  تیر می باشد اما حق شات را ندارد. به عبارتی تیرهای خود را به بازیکنان در شب می تواند اهدا کند و در صورت عدم شناخت مافیا و شهروند و اهدای تیر اشتباهی، سناریوی ما را جذاب و دیدنی می کند. تفنگدار در یک شب می تواند حق تیر را به چند نفر اهدا کند و بعد مشخص شدن این روند، لرد با لمس دست بازیکنان حق شات آنها را اعلام می کند. اما در این بین نکته ای وجود دارد، افرادی که در شب حق شات را دریافت کرده اند از نوع تیر خود بی خبر هستند! بله، مطمئنا غافلگیر شده اید! چرا که تیرها به دو دسته تیر جنگی و مشقی تقسیم می شوند.

بعد شلیکی که توسط بازیکنان اتفاق می افتد، لرد نوع تیر را اعلام می کند و همین می تواند به ضرر ساید شهروند یا ساید مافیا باشد و حتی خطر از کنار گوش آنها بگذرد. اگر تیر، جنگی باشد، بازیکن از بازی خارج شده و نقش او توسط لرد اعلام می شود.  عمدتا نقش تفنگدار در بازی مافیا از تیر مشقی برای شناسایی بازی زرگری و یارفروشی ساید مافیا استفاده می کند تا متوجه شود که آیا بازیکن مافیا به تارگتی که به یار خودش زده است، شلیک می کند یا خیر. پس بهترین روش برای پاسخ به این سوال است.

قابلیت های نقش تفنگدار در مافیا

اهدای تیر جنگی (دو بار)

اهدای تیر مشقی (نامحدود)

تشخیص نقش ها پس از شلیک آنها

اگر کشته شب تفنگ دریافت کند، این تفنگ دوباره به تفنگدار برگشته و در شب بعد به شخص دیگر اهدا می کند.

ایجاد اطمینان بین شهروندان و شناسایی همدیگر

محدودیت های تفنگدار

اهدای تیر مشقی هر شب

عدم شلیک توسط خودش

عدم دو بار حق تیر جنگی به یک نفر

عدم اطلاع رسانی نوع تیر به بازیکن مد نظر

فرشته نجات

rescue-angel-mafia-night-1.jpg

 

 

قابلیت های نقش فرشته نجات در بازی مافیا

در بازی مافیا هر کدام از نقشها دارای توانایی هایی هستند که به آنها اجازه دخالت در بازی و تاثیر گذاری بر آن را می دهد. هر چه این نقش قویتر باشد، ابیلیتی هایش هم بیشتر می شوند. نقش فرشته نجات هم از این قاعده مستثنی نیست. ما سعی می کنیم در ادامه بیشتر با این نقش آشنا شویم. فرشته نجات جزء نقشهای گروه شهروندان است و تنها قابلیتش برای این گروه قابل اجراست و در بازی کلاسیک پیشرفته حضور دارد.

ابیلیتی این نقش آن است که زمانیکه یکی از بازیکنان شهروند در حال حدف شدن است، می تواند نجاتش دهد و به بازی برش گرداند. اما به چه صورت، به این شکل که بازیکن شهروند، اسم شخصی را که حدس می زند فرشته نجات است بر روی کاغذی می نویسد و به گاد تحویل می دهد. اگر حدسش درست بود، می تواند بماند. فرشته نجات می تواند در طول بازی با هر روشی که می داند به یکی از شهروندان بفهماند که شهروند است. نکته ای که وجود دارد این است که صاحب نقش اصل نباید در عموم شناخته شود. تنها گاد می داند که او چه کسی است. اگر گروه مافیا بداند بیرونش می کند و این اصلا به نفع شهروندان نیست. درست است؟!

محدودیت های نقش فرشته نجات در بازی مافیا

هر نقشی در بازی مافیا دارای محدودیتهایی است که باعث جذابتر شدنش می شود. از محدودیتهای فرشته نجات این است که ۱. نمی تواند بیشتر از ۱ بار از ابیلیتی خودش استفاده کند. یعنی در صورتیکه شناخته شود، به عنوان یک شهروند معمولی به بازی ادامه میدهد. ۲. در مرحله فرصت آخر، متاسفانه نمی تواند خودش را نجات دهد. یعنی نمی تواند اسم خودش را بر روی کاغذ بنویسد.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

  • 3 هفته بعد...
  • 3 هفته بعد...

 

در ۱۴۰۱/۵/۱۸ در 14:42، Dreamer گفته است:

این هم یه جذابیت دیگه بازی مافیا که امکان پیشرفت در نقش ها و روایات مختلف بازی رو داره👍

اره مخصوصا اگه راوی گاهی عوض بشه جذابتر میشه

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

در ۱۴۰۱/۵/۱۸ در 15:50، Hidden گفته است:

Tnx

 

در ۱۴۰۱/۵/۱۸ در 15:56، Aftaabgardaan گفته است:

بسیار عالی بود ممنون از شما 🌻

spacer.png

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...