رفتن به مطلب

تا به حال قات زدید؟😉

حواصیل

ارسال های توصیه شده

قات (خات) (نام علمی: Catha edulis) گیاه گلداری است که بومی بخش گرمسیری شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان می‌باشد. قات زدن به عمل مکیدن تدریجی شیره برگ گیاه قات که نوعی مخدر است گفته می‌شود. 

براساس آمار موجود دو سوم مردان و یک سوم زنان در عربستان و یمن  قات می زنند.

اگر در عربستان و یمن مردان و زنانی را دیدید که یک طرف دهانشان به صورت غیرعادی باد کرده تعجب نکنید، آنها قات زده اند چراکه برگ های گیاه قات به طور مستقیم در دهان گذاشته می شود.

قات یا خات در افریقا و بخش‌هایی از شرق میانه به صورت گسترده به عنوان ماده روان‌گردان یا نشئه آور  استفاده میشود ...

برگ‌های این گیاه جویده و سپس در دهان نگهداری و آب آن چشیده می‌شود که تاثیر روان‌گردانی دارد و باعث سرخوشی می‌شود.

ویرایش شده توسط maynotknow
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

هم اکنون، maynotknow گفته است:

قات (خات) (نام علمی: Catha edulis) گیاه گلداری است که بومی بخش گرمسیری شرق آفریقا و شبه جزیره عربستان می‌باشد. قات زدن به عمل مکیدن تدریجی شیره برگ گیاه قات که نوعی مخدر است گفته می‌شود. 

براساس آمار موجود دو سوم مردان و یک سوم زنان در عربستان و یمن  قات می زنند.

اگر در عربستان و یمن مردان و زنانی را دیدید که یک طرف دهانشان به صورت غیرعادی باد کرده تعجب نکنید، آنها قات زده اند چراکه برگ های گیاه قات به طور مستقیم در دهان گذاشته می شود.

قات یا خات در افریقا و بخش‌هایی از شرق میانه به صورت گسترده به عنوان ماده روان‌گردان یا نشئه آور  استفاده میشود ...

برگ‌های این گیاه جویده و سپس در دهان نگهداری و آب آن چشیده می‌شود که تاثیر روان‌گردانی دارد و باعث سرخوشی می‌شود.

اقا همون ناس افغانی هست خخخخ

لینک به دیدگاه

25 دقیقه قبل، حسین138 گفته است:

اقا همون ناس افغانی هست خخخخ

نعععع خخخ... پروسه ناس به مخلوط تنباکوی کوبیده شده و اندکی آهک می‌گویند... 

لینک به دیدگاه

هم اکنون، maynotknow گفته است:

نعععع خخخ... پروسه ناس به مخلوط تنباکوی کوبیده شده و اندکی آهک می‌گویند... 

والو من امتحان نکردم

فقط ی کارگر افغانی داریم دیدم میزنه، گفتم شاید اون باشه برات ی تعریف کنم بخند

این کارگرمون تعریف میکرد، میگفت تو افغانستان تازه ناس میزدم خانوادم نمیدونستن چیه دقیق،(سنی ازش گذشته)خلاصه میگفت مادرم ی روز از تو جیبم بیرون اورد، بهم گفت این چیه، منم که ترسیده بودم حسابی گفتم این تقویت کننده قناریه، واسه قناریه تا دهن بزنه😄

لینک به دیدگاه

19 دقیقه قبل، حسین138 گفته است:

والو من امتحان نکردم

فقط ی کارگر افغانی داریم دیدم میزنه، گفتم شاید اون باشه برات ی تعریف کنم بخند

این کارگرمون تعریف میکرد، میگفت تو افغانستان تازه ناس میزدم خانوادم نمیدونستن چیه دقیق،(سنی ازش گذشته)خلاصه میگفت مادرم ی روز از تو جیبم بیرون اورد، بهم گفت این چیه، منم که ترسیده بودم حسابی گفتم این تقویت کننده قناریه، واسه قناریه تا دهن بزنه😄

😅🙏

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...