رفتن به مطلب

سیمپسون‌ها؛The Simpsons😈پیشگویی های باور نکردی که اتفاق افتاده!


AVA_2002

ارسال های توصیه شده

spacer.pngسیمپسون‌ها (به انگلیسی: The Simpsons) مجموعه تلویزیونی پویانمایی آمریکایی ساخته مت گرینیگ است که برای شبکه رسانه‌ای فاکس ساخته می‌شود. این مجموعه تلویزیونی در حال حاضر بسیار جنجال به پا کرده‌است، این سری نمایشی طنز از سبک زندگی خانواده سیمپسون‌ها است که از هومر، مارج، بارت، لیسا و مگَی تشکیل شده. این مجموعه فیلم در شهر ساختگی اِسپرینگ‌فیلد اجرا می‌شود که فرهنگ آمریکایی، ارتباطات تلویزیونی و دیگر رفتارهای انسانی را به تصویر می‌کشد.

این خانواده در ابتدا توسط گروینیگ کمی پیش از آغاز مجموعه پویانمایی کوتاه به کارگردانی جیمز ال. بروکس ساخته شد. او یک خانواده از هم گسیخته را ساخت و آن‌ها را بر اساس خانواده خودش نام‌گذاری کرد و خود را بارت می‌داند. در ۱۹ آوریل ۱۹۸۷ این مجموعه بخشی از نمایش تریسی آلمن شد. پس از پخش سه فصل، مجموعه به یک نمایش نیم ساعتی پربیننده تبدیل شد که برای فاکس اهمیت داشت. نخستین مجموعه این شبکه (۱۹۸۹–۱۹۹۰) که در لیست ۳۰ مجموعه برتر در یک فصل قرار گرفت

از آغاز پخش مستقل این مجموعه در ۱۷ دسامبر ۱۹۸۹، تا دسامبر ۲۰۱۷، ۶۲۷ قسمت این پویانمایی پخش شده که در حال حاضر فصل ۳۱ آن در حال پخش است. سیمپسون‌ها بلندترین مجموعه تلویزیونی کمدی موقعیت است. این مجموعه در سال ۲۰۰۹ با گذراندن مجموعه دود اسلحه به طولانی‌ترین مجموعه آمریکایی تبدیل شده‌است

مجموعه سیمپسون‌ها به‌طور گسترده‌ای تحسین شده‌است. خصوصاً برای ده فصل نخست که آن را «دوران طلایی» نامیدند.مجله تایم آن را بهترین مجموعه فاکس نامید.همچنین ای. وی. کلاب آن را «مهم‌ترین دستاورد تلویزیون صرف نظر از سبک» خواند. در ۱۴ ژوئن ۲۰۰۰ سیمپسون‌ها یک ستاره در پیاده‌روی مشاهیر هالیوود کسب کردند. از هنگامی که سیمپسون‌ها به عنوان مجموعه آغاز به کار کرد جوایز متعددی شامل ۳۱ جایزه امی ساعات پربیننده ،۳۰ جایزه آنی و یک جایزه پیبادی دریافت نمود. هنگامی که سیمپسون‌ها تحت تأثیر دیگر مجموعه‌های کمدی موقعیت بزرگسال قرار گرفته بود تکیه کلام هومر «دوه» وارد زبان انگلیسی شد. با این حال سیمپسون‌ها مورد انتقاد قرار گرفت چرا که بسیاری اعتقاد داشتند کیفیت مجموعه در طی زمان کاهش یافته‌است.

سیمپسون‌ها در شهری خیالی در ایالات متحده به نام اسپرینگ‌فیلد در ایالتی نامعلوم قرار دارند. مجموعه از توجه به مکان اسپرینگفیلد خودداری می‌کند. جغرافیای اسپرینگفیلد و اطرافش شامل سواحل، بیابان‌ها، زمین‌های کشاورزی گسترده، کوه‌های بلند و هر چیزی که داستان یا طنز نیاز دارد می‌شود. گرینیگ گفته اسپرینگفیلد وجه تشابه زیادی با پورتلند، اورگن دارد، جایی که او بزرگ شده‌است.نام «اسپرینگ‌فیلد» نامی رایج در آمریکا است که در ۲۲ ایالت وجود دارد. گرینیگ گفته که آن را بر اساس اسپیرینگ فیلد، اورگن نام‌گذاری نموده و شهر ساختگی اقتباسی از مجموعه تلویزیونی پدر بهترین را می‌داند، است.

از نظر برخی، به ویژه در شبکه‌های اجتماعی، مجموعه سیمپسون به پیش‌بینی بسیاری از وقایع عادت دارد. در طول پخش این مجموعه، بسیاری از چیزهایی که در آینده وقت نمایش قسمت‌های آن نشان داده شده‌اند واقعاً اتفاق افتاده‌است. این که چنین کاری به خاطر تیزهوشی نویسندگان آن است یا از روی شانس و تصادف معلوم نیست ولی همه اتفاقات در حال رخ دادن است.[۱۱] در مقابل، عده‌ای با بررسی موارد ادعا شده، آنها را نه پیش‌بینی، بلکه تفسیری از آینده با استفاده از وقایع گذشته و حال در حدود ۶۷۵ قسمت می‌دانند که برای طرفداران نظریه تئوری توطئه و افرادی که علمِ به واقعیت‌های آن زمان ندارند جذاب است. به علاوه این مجموعه پیش‌بینی‌های بسیار دیگری دارد که محقق نشده‌اند. از نظر آنها، برخی از ادعاها نیز جعلی است و مربوط به این مجموعه نیست.

 

خودروی وانت 

یکی از قسمت‌های پخش شده در سال ۱۹۹۲ با تصویری از ۴۰ سال بعد آن در سال ۲۰۳۲ به پایان می‌رسد. در این صحنه، یک خودروی پرنده از کنار هومر و بارت هنگام ورود به سینما رد می‌شود. در سال ۲۰۱۷ نمونه اولیه خودروهای پرنده به نمایش درآمده‌اند.

سال ۲۰۱۴

در قسمتی که در سال ۱۹۹۵ پخش شد برای نخستین‌بار، همه داستان این اپیزود به در سال ۲۰۱۴ اتفاق می‌افتاد. در این قسمت، اشاره‌های فراوانی به تلفن‌های تصویری، ساعت‌های هوشمند، رواج آنتن‌های ماهواره‌ای و ادامه فعالیت گروه موسیقی رولینگ استونز شد که همگی آن‌ها درست بودند. در مقابل برخی می‌گویند که از سال ۱۹۵۰ در فیلم‌ها، کتاب‌ها و برنامه‌های تلویزیونی از تکنولوژی آینده و ساعت‌های هوشمند صحبت کرده‌اند. به علاوه در سال ۱۹۹۴ Timex Datalink نخستین ساعت هوشمند را رونمایی کرده که قابلیت انتقال داده به رایانه را داشته‌است

انتخابِ ترامپ 

در اپیزود، «بارت در آینده» که سال ۲۰۰۰ نمایش داده شد، به ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ اشاره شده‌است. لیزا سیمپسون که در این اپیزود به ریاست‌جمهوری آمریکا رسیده در جمله‌ای که اکنون پس از پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات آمریکا شهرت فراوانی یافته‌است، به بی‌پولی و ورشکستگی آمریکا پس از ریاست‌جمهوری ترامپ اشاره کرد. برخی این مسئله را پیش‌بینی این کارتون از واقعیت دانستند. از آنجایی که ترامپ از سال ۱۹۹۹ میلادی ایده نامزدی ریاست جمهوری آمریکا را در سر می‌پرورانده و در انتخابات درون حزبی نیز شرکت کرده بود، پیش‌بینی واژه مناسبی بنظر نمی‌رسد.

به علاوه برخی به تصویری پخش شده با جزئیات در سال ۲۰۰۰ از حرکت ترامپ بر روی پله برقی که سال ۲۰۱۵ اتفاق افتاد اشاره می‌کنند. اما در واقع این صحنه نه در سال ۲۰۰۰، بلکه در سال ۲۰۱۵ پس از اعلام نامزدی ترامپ برای انتخابات ریاست جمهوری ساخته شده‌است.

مرگ دونالد ترامپ 

در یک نمونهٔ دیگر، تصویری به صورت گسترده در شبکه‌های اجتماعی پخش شد و ترامپ را در تابوت نشان می‌داد. اما با بررسی قسمت‌های منتشر شدهٔ این مجموعه، مشخص شده‌است که این تصویر هیچگاه در این مجموعه پخش نشده‌است و برای نخستین‌بار در سال ۲۰۱۷ توسط یک سایت جعل شده و سپس مورد توجه بسیار طرفداران توهمِاره توطئه قرار گرفته‌است

ویروس کرونا

پس از شیوع ویروس کرونا، در فضای مجازی بخشی از این کارتون پخش و گفته شد که این پویانمایی کروناویروس را پیش‌بینی کرده‌است. در قسمت بیست و یکِ فصل چهار این پویانمایی در یک کارخانه که از متن روی جعبه‌های آنجا مشخص است مربوط به آسیای شرقی است و یک کشور نزدیک ژاپن یکی از کارکنان آنجا عطسه می‌کند و از دهان آن فرد ویروسی بیرون آمده و در جعبه جای می‌گیرد، وقتی آن جعبه‌ها به سطح مردم شهر می‌رسد همه دچار آن ویروس می‌شوند و ویروس در سراسر شهر پخش می‌شود و به نامِ «آنفلوانزای اوزاکا» ژاپن شناخته می‌شود. از این رو برخی این قسمت را به شیوع ویروس کرونا ربط داده‌اند اما جدا از اینکه منشأ ویروس به ژاپن ربط داده شده، دنیا چندین مورد آنفلوانزای واگیردار مهم مانند آنفلوانزای اسپانیایی، آنفلوانزای آسیایی ۱۹۵۷–۱۹۵۸، آنفلوانزای هنگ کنگ ۱۹۶۸–۱۹۶۹ و… داشته‌است و از این رو آنچه که این مجموعه به نامِ «آنفلوانزای اوزاکا» نشان داده، یک نوع تفسیر می‌باشد از آنفلوانزاهایی که قبلاً نیز روی داده‌است. سایت اسنوپس این فرض که پویانمایی سیمپسون‌ها، شیوع ویروس کرونا را پیش‌بینی کرده باشد، رد کرده‌است

ماهی سه چشم (فصل دوم، اپیزود ۴)

در این اپیزود از کارتون سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۰ منتشر شد، بارت یک ماهی سه چشم به نام Blinky در رودخانه کنار نیروگاه هسته ای صید می کند که بسیار خبرساز می شود. بیش از یک دهه بعد، یک ماهی سه چشم در یک مخزن آب در آرژانتین رویت می شود. در کمال ناباوری، این مخزن آب از آبی که از یک نیروگاه برق هسته ای می آمد تغذیه می شد.

سانسور داوودِ میکل آنژ (فصل دوم، اپیزود ۶)

یکی از اپیزودهای فصل دوم کارتون سیمپسون ها در سال ۱۹۹۰ دارای عنوان Itchy and Scratchy and Marge بود که در آن اسپرینگفیلدی ها را نشان می داد که علیه به نمایش گذاشته شدن مجسمه داوودِ میکل آنژ در موزه محلی اعتراض می کردند و این اثر هنری را به خاطر برهنه بودنش، موهن می دانستند. این هجو سانسور در کارتون سیمپسون ها در جولای ۲۰۱۶ به واقعیت پیوست، زمانی که گروهی از فعالان روس کمپینی را برای جمع آوری رأی برای پوشاندن یک مجسمه رنسانس که در مرکز سنت پترزبورگ به نمایش عموم درآمده بود راه اندازی کردند.

نامه ای از گروه بیتلز (فصل دوم، اپیزود ۱۸)

در سال ۱۹۹۱، در اپیزود هجدهم فصل دوم کارتون سیمپسون ها، شخصیتی رینگو استار عضو گروه بیتلز را می بینیم که به نامه یکی از طرفداران که دهه ها قبل نوشته شده پاسخ می دهد. در سپتامبر ۲۰۱۳، دو طرفدار بیتلز از اسکس پاسخ نامه و پیام صوتی خود به گروه را که ۵۰ سال قبل برای گروه ارسال کرده بودند دریافت کردند. این پیام صوتی به یک سالن نمایش در لندن که گروه بیتلز قرار بود در آن برنامه اجرا کند فرستاده شده بود اما سال ها بعد توسط یک تاریخ نگار در یک بازار خودرویی پیدا شد. در سال ۲۰۱۳، این دو در برنامه The One Show شبکه بی بی سی حضور یافته و نامه آن ها همراه با پاسخ مک کارتنی به نمایش درآمد.

حمله ببری سیگفرید و روی (فصل پنجم، اپیزود ۱۰)

کارتون سیمپسون ها در اپیزودی از فصل پنجم در سال ۱۹۹۳ و با عنوان «$pringfield (Or, How I Learned to Stop Worrying and Love Legalised Gambling)» به هجو برنامه های سیگفرید و روی (گروه شعبده بازی مشهور مشهور آن زمان) پرداخت. در این اپیزود، این شعبده بازان به شکلی بیرحمانه توسط یک ببر سفید آکوزش دیده در جریان نمایششان در یک کازینو مورد حمله قرار می گیرند. در سال ۲۰۱۳، روی هورن از همین گروه در جریان یک نمایشه زنده توسط یکی از ببرهای سفیدشان مورد حمله قرار گرفت. هورن از این حمله جان سالم بدر برد اما جراحات شدیدی را متحمل شد.

رسوایی گوشت اسب (فصل پنجم، اپیزود ۱۹)

در اپیزود نوزدهم فصل پنجم کارتون سیمپسون ها در سال ۱۹۹۴، دوریس رستوران دار از اعضای مخلوط بدن اسب به منظور پختن نهار برای دانش آموزان مدرسه ابتدایی اسپرینگفیلد استفاده می کند. ۹ سال بعد، اداره امنیت غذایی ایرلند در بیش از یک سوم نمونه همبرگرهای گوشتی که از سوپرمارکت ها و رستوران ها گرفته بود دی ان ای اسب یافت، در حالی که این عدد در مورد گوشت خوک ۸۵ درصد بود.

تصحیح خودکار (فصل ششم، اپیزود ۸)

در یکی از اپیزودهای فصل ششم کارتون سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۴ منتشر شد، کیرنی و دولف که مدام در مدرسه دیگر دانش آموزان را اذیت می کردند یادداشتی در دستگاه نیوتن می نویسند با عنوان «کتک زدن مارتین». این یادداشت خیلی زود به «خوردن مارتین» تغییر پیدا می کند که می توان آن را به پیشگویی درماندگی ناشی از تصحیح خودکار پیام ها در گوشی های هوشمند دانست. این اپیزود از کارتون سیمپسون ها در واقع دستگاه نیوتن کمپانی اپل که پیش از گوشی های آیفون توسط این شرکت ساخته شده بود و بدنبال انتشارش در همان سال ها محبوب شده بود را تمسخر می کرد، به ویژه به خاطر سیستم تشخیص دست خط بسیار ناکارآمدش. نیتین گاناترا، رییس سابق بخش مهندسی اپلکیشن های آی اُ اس کمپانی اپل گفته بود که این اپیزود انتقادی نقش مهمی در تصحیح کیبورد آیفون های بعدی داشت.

ساعت های هوشمند (فصل ششم، اپیزود ۱۹)

انیمیشن سیمپسون ها ایده استفاده از ساعت به جای تلفن را در یکی از اپیزودهای فصل ششم خود که در سال ۱۹۹۵ منتشر شد و نزدیک به ۲۰ سال پیش از معرفی اولین ساعت هوشمند اپل، به تصویر کشید

ساخت برج The Shard (فصل ششم، اپیزود ۱۹)

در اپیزود «Lisa’s Wedding» از فصل ششم کارتون سیمپسون ها، پیش بینی های عجیب و غیرمنتظره زیادی از آینده وجود دارد. در جریان سفر لیزا به لندن، پشت برج موسوم به Tower Bridge یک آسمانخراش را می بینیم که شباهت بسیار عجیبی به برج The Shard داشته و درست در نقطه ای که بعدها این برج ساخته شد نیز قرار داده شده است. ساخت این برج در سال ۲۰۰۹ و ۱۴ سال پس از انتشار فصل ششم این کارتون آغاز شد.

کتابداران رباتیک (فصل ششم، اپیزود ۱۹)

در همان اپیزود «Lisa’s Wedding» در فصل ششم سیمپسون ها می بینیم که کتابداران انسانی با ربات هایی جایگزین شده اند. بیش از ۲۰ سال بعد، دانشجویان رباتیک دانشگاه ابریستویث یک نمونه اولیه از ربات کتابدار را ساختند، در حالی که محققان سنگاپوری شروع به آزمایش ربات های کتابدار خود کردند.

تلفن های آینده (فصل ششم، اپیزود ۱۹)

در یکی دیگر از سکانس های اپیزود نوزدهم فصل ششم کارتون سیمپسون ها لیزا در ملاقات با یک پیشگو به سال ۲۰۱۰ سفر می کند و در این میان از طریق بخش ویدیو چت تلفن همراه خود که به آن تلفن تصویری گفته می شود با مارژ صحبت می کند. اگر چه بسیاری از فیلم های هالیوودی و سریال های تلویزیونی دیگر نیز ابداع این تکنولوژی در آینده را پیش بینی کرده بودند اما نکته جالب این است که در سال ۲۰۱۰ بود که استیو جابز از ویژگی جدید گوشی های هوشمند آیفون در زمینه تماس تصویری با عنوان فیس تایم رونمایی کرد.

کشف معادله هیگز بوزون (فصل هشتم، اپیزود اول)

در اولین اپیزود از فصل هشتم کارتون سیمپسون ها با عنوان «The Wizard of Evergreen Terrace»، هومر سیمپسون به یک مخترع تبدیل شده و در مقابل یک معادله بسیار پیچیده در مقابل تخته سیاه دیده می شود. به گفته سایمون سینگ، نویسنده کتاب «The Simpsons and their Mathematical Secrets»، این معادله یک پیشگویی باورنکردنی از جرم ذرات در معادله هیگز بوزون است. این معادله در ابتدا توسط پروفسور پیتر هیگز و پنج فیزیکدان دیگر در سال ۱۹۶۴ مطرح شد اما تنها در سال ۲۰۱۳ بود که دانشمندان توانستند این معادله را در یک آزمایش ۱۳ میلیارد دلاری به اثبات برسانند.

شیوع ایبولا (فصل نهم، اپیزود ۳)

برخی از افراد بر این باورند که کارتون سیمپسون ها شیوع ویروس ایبولا در سال ۲۰۱۴ را ۱۷ سال زودتر پیش بینی کرده است. در یکی از سکانس های اپیزود «Lisa’s Sax» در فصل نهم، مارژ به بارت که بیمار است توصیه می کند کتابی با عنوان «جرج کنجکاو و ویروس ایبولا»را بخواند. این ویروس در دهه ۱۹۹۰ شیوع خاصی نداشت اما چند سال بعد برای مدت ها در صدر اخبار جهان قرار گرفت. ایبولا اولین بار در سال ۱۹۷۶ کشف شد و در حالی که شیوع اخیر آن مرگبارترین مورد بود اما درر سال ۱۹۹۵ باعث مرگ ۲۵۴ نفر در کنگو و ۲۲۴ نفر در اوگاندا در سال ۲۰۰۰ شد.

خرید کمپانی فاکس قرن بیستم توسط دیزنی (فصل دهم، اپیزود ۵)

در اپیزود «When You Dish Upon a Star» فصل دهم کارتون سیمپسون ها که در سال ۱۹۹۸ منتشر شد، ران هاوارد و برایان گریزر سناریویی می نویسند که هومر آن را اجرا می کند. این سناریو در کمپانی فاکس قرن بیستم تولید شده و تابلویی که بر سر در دفتر مرکزی این استودیو قرار دارد نشان می دهد که این استودیو بخشی از کمپانی والت دیزنی است. در  ۱۴ دسامبر ۲۰۱۷، دیزنی با رقم ۵۲.۴ میلیارد دلار توانست استودیو فیلمسازی فاکس که فاکس قرن بیستم نیز جزئی از آن بود را با بسیاری از دارایی های تلویزیونی اش بخرد. بدین ترتیب کنترل بسیاری از تولیدات تلویزیونی و سینمایی آن زمان مانند «مردان ایکس»، «آواتار» و حتی خود کارتون سیمپسون ها نیز بدست این غول دنیای سرگرمی افتاد

تولید گیاه توماکو (فصل یازدهم، اپیزود ۵)

در سال ۱۹۹۹ و در فصل یازدهم سیمپسون ها، هومر از انرژی هسته ای برای تولید یک گونه گیاهی هیبریدی از گوجه فرنگی و تنباکو استفاده کرده که نام آن را توماکو می گذارد. این موضوع الهام بخش یکی از طرفداران سریال سیمپسون ها به نام راب باور برای تولید گیاه خاص خود شد. در سال ۲۰۰۳، باور توانست از ریشه تنباکو و ساقه گوجه فرنگی گیاه جدید توماکو را بسازد. نویسندگان کارتون سیمپسون ها چنان از این ابداع حیرت زده شدند که باور و خانواده اش را به دفتر خود دعوت کرده و خودشان نیز مزه میوه توماکو را چشیدند

نقص دستگاه های رأی گیری (فصل بیستم، اپیزود ۴)

در سال ۲۰۰۸، در یکی از اپیزودهای فصل بیستم کارتون سیمپسون ها هومر را می بینیم که سعی دارد در انتخابات عمومی ایالات متحده به باراک اوباما رأی دهید اما دستگاه رأی گیری معیوب رأی او را تغییر می دهد. ۴ سال بعد، پس از آنکه یک دستگاه رأی گیری در پنسیلوانیا بسیاری از آرای ماخوذه برای اوباما را به حساب رقیب جمهوری خواهش، میت رامنی، به ثبت می رساند، مقامات ناچار به برداشتن آن شدند.

پیروزی ایالات متحده بر سوئد در مسابقات المپیک کرلینگ (فصل بیست و یکم، اپیزود ۱۲)

در یکی از بزرگ ترین اتفاقات المپیک زمستانی ۲۰۱۸، تیم ایالات متحده در مسابقه فینال توانست تیم سوئد را شکست داده و مدال طلا را بدست آورد در حالی که تیم سوئد محبوبیت بسیار بالایی داشت. این پیروزی تاریخی در یکی از اپیزودهای فصل بیست و یکم سریال سیمپسون ها به نام «Boy Meets Curl» پیش بینی شده بود. در این اپیزود، مارژ و هومر سیمپسون در مسابقات المپیک ونکوور در تیم کرلینگ ایالات متحده حضور دارند که در آن تیم سوئد را شکست می دهند. در دنیای واقعی، تیم کرلینگ مردان ایالات متحده بعد از شکست تیم سوئد و در شرایطی که از حریف عقب بودند به مدال طلای المپیک در سال ۲۰۱۸ دست یافتند، همان اتفاقی که دقیقاً در سیمپسون ها به تصویر کشیده شده بود. این پیروزی دومین مدال تیم ملی کرلینگ ایالات متحده در تاریخ این ورزش بود.

برنده جایزه نوبل (فصل بیست دوم، اپیزود اول)

بنگت هولمشتروم استاد دانشگاه ام آی تی در سال ۲۰۱۶ برنده جایزه نوبل اقتصاد شد، ۶ سال بعد از آنکه نام وی در میان شانس های دریافت جایزه نوبل اقتصاد در کارتون سیمپسون ها دیده می شد. نام این استاد برجسته در جریان شرط بندی مارتین، لیزا، دیتابیش و میلهاوس در مورد برندگان جایزه نوبل روی کارت شرط بندی دیده می شود.

اجرای برنامه لیدی گاگا در مسابقه سوپربول (فصل بیست و سوم، اپیزود ۲۲)

در سال ۲۰۱۲، در فصل بیست و سوم سیمپسون ها می بینیم که لیدی گاگا در حالی که در هوا آویزان است برای مردم اسپرینگفیلد برنامه اجرا می کند. ۵ سال بعد، او در واقعیت از روی سقف استادیوم هیوستون ان آر جی به سمت پایین پرواز کرده و در وقت استراحت بین دو نیمه بازی سوپربول به اجرای برنامه پرداخت.

پیچش داستانی بزرگ دنریس تارگرین در سریال بازی تاج و تخت (فصل بیست و نهم، اپیزود اول)

در اپیزود ماقبل آخر فصل هشتم و پایانی سریال بازی تاج و تخت که سال گذشته منتشر شد، دنریس تارگرین با سوزاندن شهر از قبل تسلیم شده کینگز لندینگ توسط اژدهایان خود و کشتن هزاران نفر از ساکنان شهر، مخاطبان سریال را در شوک فرو برد. در سال ۲۰۱۷ در اپیزود The Serfsons از فصل بیست و نهم انیمیشن سیمپسون ها که به هجو سریال بازی تاج و تخت از جنبه های مختلف می پرداخت، هومر اژدهایی را به زندگی باز می گرداند که در ادامه یک روستا را به خاکستر تبدیل می کند.

نظرشما چیه؟

نظر خانواده سیمپسون ها رو راجب سال2022خوندید؟؟؟

ویرایش شده توسط AVA_2002
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...