رفتن به مطلب

اکسم از من کار بلد تر شد

ATILA

ارسال های توصیه شده

No alternative text description for this image

یه دوست دختر داشتم (ایشالله هرجا هست اینقدر حالش خوب باشه که پیشم برنگرده) اون زمان که دوست شدیم، شروع کرد به یادگیری دیزاین و وبسایت ساختن. من چون از بچگی پای کامپیوتر بزرگ شده بودم و دانشگاه هم مهندسی نرم افزار خونده بودم، خلاصه نِردی خودمون رو میپنداشتیم. در نتیجه، خودم رو بالاتر از اون تو این قضیه میدیدم و یک نگاه بالا به پایینی داشتم بش (خدابیامرز دوست داشت همیشه بالا باشم).

اگه نخوام دروغ بگم خب چون اون پیش زمینه ای نداشت خیلی چیزها رو یه جور دیگه برداشت میکرد یا خیلی ساده میدید همه چیو و اعتماد به نفس خاصی داشت تو این زمینه که خیلی ها با چندین سال سابقه نداشتن!

بعد ۱ سال دیدم پروژه انجام میده همینجوری پروژه پشت پروژه داره برای خارجیا پروژه میزنه. کاراش هم اونجوری واو نبود (شاید اینو با غرض دارم میگم) ولی من همون موقع داشتم با کلاینت های ایرانی سر و کله میزدم و کارو کاسبیم راکد، فاسد، کاظب و … بود!

چندوقت پیش داشتم چندتا مقاله(داخل اینستگرام ول میچرخیدم، من میگم مقاله شما هم بگید مقاله) میخوندم و چندتا نکته پیدا کردم که اون کذایی، خواه یا ناخواه رعایت کرده بود ولی منه به اصطلاح مغرور ۲ عالم نه! اون نکات عبارت بودند از:

۱- هر چیزی که بلدی حتی خیلی ابتدایی چیزی هست که یکی بهش نیاز داره! شاید باور نکنید ولی خیلی ها زنگ میزنن برقکار بیاد لامپشونو عوض کنه!

۲- هرکاری کردین خوب به نمایش بزاریدش(Presentation). به قول بابام مردم عقلشون به چشمشونه! نه اینکه دروغ بگید. به بهترین شکل نشونش بدید با جزییات و مثلا اگر طراح هستید همه وروژه هارو ماک آپ کنید و توضیح براش بنویسید!

۳- همیشه هر پروژه انجام میدید فکر کنید تنها پروژه زندگیتونه و تمرکز کنید تا بهترین کیفیت ممکن ارائه بدید! من اینجوری بودم که چندتا پروژه همزمان میگرفتم و چند نوع مختلف و زودتر میخواستم به بخش پرداخت برسم!

۴- با یک پروژه شما شناخته نمیشید، سعی کنید صبر داشته باشید!

۵- کاری که میکنید رو به صراحت و سادگی بیان کنید! خیلیا نمیدونن چیزی که میخواین اسمش چیه اصلا! یک کارفرما داشتم، میگفت یک اپ روی گوشی میخوام بعد از ۱ ساعت فهمیدم که منظورش وبسایت هستش و میخواد وبسایتش ریسپانسیو باشه!

۶- تو کاری که میکنید اعتماد به نفس داشته باشید! شاید این یکی از مهمترین ویژگی هایی که باید داشته باشید ولی از طرفی هم بدونید که چه چیزهایی رو نمیدونید و سعی کنید به موقع اونارو یاد بگیرید!
——
👀 شما هم اگه تجربه یا نصیحتی دارید که میگید کاش قبلا میدونستم، برام بنویسید لطفا!

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...