رفتن به مطلب

بعد از طلاق چکار کنیم ؟؟ چطور بعد از طلاق زندگی کنیم؟

ШHłTΞ ШФŁŦ

ارسال های توصیه شده

بعد از طلاق چکار کنیم ؟؟ چطور بعد از طلاق زندگی کنیم؟

بعد از طلاق چه باید کرد ؟؟ چطور باید به زندگی ادامه داد ؟؟ از طلاق می‌توان تعبیرهای متفاوتی داشت، از طلاق گرفته تا حضور نداشتن شخصی در زندگی مان که دوستش داریم. اگر قصد طلاق کوتاه مدت یا دائمی را دارید، ممکن است قلبتان شکسته باشد، احساس سردرگمی یا غمگینی داشته باشید. به جای غصه خوردن با دیگران ارتباط برقرار کنیدف علایقتان را دنبال کنید تا بتوانید راحت تر با طلاق کنار بایید.

1. انتظاراتی را برای همسر تان تعیین کنید.

اگر در شرف طلاق موقت هستید، ممکن است نیاز داشته باشید که زندگی مشترکتان را بازبینی کنید. همچنین ممکن است نیاز پیدا کنید که بفهمید دیگران در مورد طلاق چه فکری می‌کنند.

• اگر طلاق شما هدفمند است، اطمینان حاصل کنید که هردو بر اینکه هدفتان از طلاق چیست، توافق دارید.
  • زمانی را با یک مشاور به گفتگو بنشینید و در مورد این صحبت کنید که هرکدامتان از طلاق چه می‌خواهید.
  • مثلا اگر یکی از شما خواهان طلاق دائمی است و دیگری تمایل به طلاق موقت داشته و قصد برکشت دارد، باید این تفاوت ها را برطرف کرد و به نقطه مشترک رسید.
  • در مورد تقسیم مسئولیت هایتان صحبت کنید.
  • اگر دارای فرزند، حیوان خانگی، یا خانه و ماشین مشترک هستید، دشمنی ها را کنار بگذارید و در مورد نیازهایتان صحبت کنید.
  • اگر نیاز است از یک میانجی گر کمک بگیرید تا برنامه هایتان را هماهنگ کند و تقسیم مسئولیت عادلانه داشته باشد.

1. برنامه ریزی کنید که به فرزندان چه بگویید.

اگر شما و همسرتان صاحب فرزند هستید، باید با یکدیگر توافق کنید که چگونه در مورد طلاق با آنها صحبت کنید. دوباره باید کشمکش ها با همسر خود را کنار بگذارید و تمرکز خود را به ایجاد راحت ترین شرایط برای مواجه شدن کودکان با این تغییر معطوف کنید. با همسر خود برنامه ریزی کنید که چگونه با کودکان در این مورد صحبت کنید. بهتر است با آنها در مورد تغییرات پیش رو بعد از طلاق شما با صداقت و روشن صحبت کنید.

• به فرزندان زمان دهید تا خودشان را با طلاق وفق دهند.
  • سعی کنید چند هفته ای قبل از جابجایی به خانه جدید یا قبل از رفتن همسرتان از خانه صبر کنید.

1. حرف هایتان را برنامه ریزی کنید.

چه شما و همسرتان قصد طلاق موقت و چه دائمی داشته باشید، بهتر است بدانید که زمان بعدی گفتگوی شما چه موقع است؟ صحبت هایتان را فهرست کنید و آن را نگه دارید. مطمئن شوید که این ارتباط به زندگی خصوصی و اجتماعی شما لطمه نخواهد زد.

• اگر طلاق شما آزمایشی است، در فضای آزاد صحبت کنید.
  • ممکن است از آخرین دیدارتان چند هفته گذشته باشد.
  • در این صورت بهتر است در یک مکان بی طرف قرار بگذارید و به تدریج دیدارهایتان را بیشتر کنید.
  • اگر به اجبار جدا شده اید، حتما قرارهای منظمی برای صحبت کردن بگذارید.
  • صحبت کردن شما با یکدیگر نباید شما را از دیگر مسئولیت هایتان در زندگی غافل کند.
  • محدودیت های مشخصی را تعیین کنید و چند ساعت را به صحبت اختصاص ندهید.
  • دیگر قرارهایتان را به خاطر این ملاقات کنسل نکنید.
  • کار مهمی که باید انجام دهید این است که همزمان با این صحبت ها زندگی عادی خود را نیز پیش ببرید.

1. فعالیت های جدیدی را برای خود در نظر بگیرید.

وقتی که موقتا جدا می‌شوید، زمان های خالی در برنامه زندگی بیشتر می‌شود. شاید زمان کمتری را صرف غذا خوردن کنید یا برای زمان هایی که با یکدیگر سپری می‌کرده اید، جایگزینی نگذاشته باشید. با دوستان خود در ارتباط باشید  همان زمان های خاص را با آنها قرار بگذارید.

• فعالیت هایی را انجام دهید که از تنها انجام دادنشان لذت می‌برید،
  • کارهایی مثل فیلم دیدن یا پخت یک غذای حرفه ای بعد از طلاق به شما کمک میکند.
  • در یک کلاس یا باشگاه ورزشی ثبت نام کنید که افراد را به طور منظم در آنجا ملاقات کنید.

1. زمانی را فقط به غصه خوردن اختصاص دهید.

بدون توجه به مدت زمان رابطه شما و یا اینکه چه کسی برای طلاق پیشقدم شد، ممکن است حس از دست دادن داشته باشید. اجازه دهید در هفته های اول بعد از طلاق غم و ناراحتی راه خود را برای ابراز پیدا کنند. باور کنید که قلبتان شکسته است، تا کم کم آسودگی را به سمت خود جذب کنید. از راهی که خودتان را بهتر میشناسید وارد شوید و اجازه دهید درد و ناراحتی بیرون بریزد.

•  ممکن است به از دست دادن پاسخی فیزیکی دهید، مثل تنگی نفس، سردرد، بی اشتهایی، حالت تهوع، بیخوابی و خستگی.
  •  پاسخ های عاطفی به از دست دادن ممکن است شامل انکار کردن، بی احساسی، ناراحتی، عصبانیت، اضطراب، احساس گناه، غم، ناامیدی، سردرگمی، درماندگی و حواس پزتی باشذ.
  •  یک روزنه پیدا کنید تا این احساساتتان را از آن بیرون بریزید.
  • در یک مجله یادداشت بگذارید، پیاده روی کنید، نقاشی کنید، و…
  • تمام راه هایی که به شما اجازه تخلیه احساستان را می‎دهد امتحان کنید.

1. مراقب بدن خود باشید.

با هرکسی که وقت می‌گذرانید، جزء چرخه زیستی شما میشود. شاید اشتیاق شما به حدی رسیده که نسبت به آن معتاد شده باشید و برای ترک او درد واقعی را بچشید. همچنین ممکن است بعد از طلاق در خوردن، خوابیدن و تمرین کردن نیز دچار مشکل شوید.

• حداقل سه وعدع غذایی در روز مصرف کنید و بین آن نیز ته بندی کنید.
  • حتما خواب کافی به مدت هفت تا نه ساعت داشته باشید.
  • روتین تمرین های قبلی خود را تکرار کنید تا اینکه یک شروع دوباره داشته باشید.
  • از مصرف دارو و الکل پرهیز کنید.
  • این مواد تنها هوشیاری موقت را از شما میگیرند اما اجازه نمی‌دهند که در مواجهه با مشکلات اقدام کنید.
  • مصرف این مواد تنها صورت مسئله را پاک می‌کنند.

1. استرس خود را کاهش دهید.

تصمیم برای طلاق یک موقعیت استرس زاست و پروسه سختی را در پیش دارد. پس بهتر است برای این دوران سخت راهی سالم برای کاهش استرس خود پیدا کنید. راه هایی مثل مدیتیشن، سپری کردن اوقات با دوستان، و از بین چیزهایی که شما را یاد همسر قبلی می‌اندازد.

1. وارد یک گروه حمایتی شوید.

طلاق یک اتفاق معمولی و رایج است، به راحتی میتوانید افرادی در شرایط خودتان پیدا کنید و با آنها گفتگو کنید.

1. در مورد طلاق فکر کنید.

فکر کردن در مورد اینکه چه چیزی در رابطه شما اشتباه بود و چگونه به پایان رسید، شاید آسیب زننده باشد اما با این کار می‌توانید احساساتتان را ساماندهی کنید و خودتان را بهتر بشناسید. میتوانید بعد از طلاق خاطرات خد را بنویسید، با خودتان حرف بزنید و تا جایی که میتوانید با دیگران شفاف صحبت کنید.

• هرچقدر شفاف تر باشید، بهتر خودتان را پیدا می‌کنید.
  • با کسی که دوستش درید راحت باشید.
  • در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد و شما در مورد نزدیک ترین و عزیزترینتان چه حسی دارید، صحبت کنید.
  • به خودتان فرصت دهید، حس مبهم یا پشیمانی که از احساساتتان دارید را بپذیرید .

1. از بیرون کمک بگیرید.

با یک مشاور در ارتباط باشید و به استقبال زندگی جدید بروید. مشاور به شما کمک می‌کند که بفهمید چه اتفاقی افتاده و در حال حاضر چه چیزی در حال رخ دادن است.

1. . نگدارید این غم و ناراحتی بیش از حد طولانی شود.

اگر غم و ناراحتی شما طولانی و عمیق شود و زندگی معمولی تان را مختل کند، احتمالا دچار غم و ناراحتی سختی خواهید شد.

• از دکتر خود بخواهید که یک مشاور خوب به شما معرفی کند.

1. کارهای جدید انجام دهید.

روتین های جدیدی را به برنامه خود اضافه کنید. زیرا ممکن است بعد از طلاق فکر او از سرتان بیرون نرود، به همین دلیل بهتر است کمی از کارها و محل هایی که با او گذرانده بودید فاصله بگیرید. سعی کنید به مکان های جدید سفر کنید. از جای جدید خرید کنید. با انجام دادن کارهای زیر اعتیاد خود به فردی که دوستش داشتید را کاهش دهید.

• رو آوردن به فعالیت ها، افراد و مکان هایی که عاشقش هستید، ممکن است شما را کاملا ناگهانی با همسر سابقتان مواجه کند.
  • با گذشته درونی خودتان قبل از او ارتباط برقرار کنید و از آن به سمت آینده پل بزنید.
  • چیزهای جدیدی را تجربه کنید که تابحال انجام نداده اید.
  • سنت شکنی کنید. کلاس ثبت نام کنید یا طرح سفر بریزید.

1. گزینه های جدید را بررسی کنید.

بعد از هفته های اولیه و حتی ماه های اولیه طلاق حرکت شدیدی نزنید، اما سعی کنید در مورد فرصت هایی که برایتان پیش می‌آید فکر کنید. آیا رویای بازگشت دوباره به مدرسه را دارید؟ مایلید که در شغلتان ارتقا بگیرید؟ دوست دارید که نزدیک به خانواده خود زندگی کنید؟ رویای بزرگ داشته باشید و قدم های کوچک بردارید.

• چه چیز در زندگی شما نیاز به تغییر دارد؟
  • آیا گرایشی داشتید که مدت هاست آن را نادیده گرفته باشید؟
  • مثل ورزش جدید یا تنها بودن برای مدتی معین؟

1. زمانی که آمادگی داشتید، قرار ملاقات بگذارید.

هیچ تعیین زمانی وجود ندارد. زمانی که احساس کردید دوباره آمادگی دارید، بهترین زمان است. زمانی که چنین چیزهایی برایتان هیجان انگیز بود، قرار ملاقات خود را تعیین کنید و از شروع یک رابطه جدید خجالت نکشید. با این کار راحت تر با مسائل کنار خواهید آمد. خودتان را به تکرار اشتباه محکوم نکنید. ممکن است بدون اینکه خودتان بفهمید تا آخر با همسر یا نامزد جدیدتان بمانید.

چند سوال و جواب در مورد مشکلات بعد طلاق 

سوال:

همسر من از من خواسته که مدتی زمان برای فکر کردن به او بدهم. اما من نمی توانم بدون او زندگی کنم. چه کنم؟

پاسخ :

اگر همسرتان به زمان نیاز دارد، به او زمان بدهید. وگرنه ریسک از دست دادن او بیشتر خواهد شد. شما نمی توانید او را کنترل کنید. در طول زمان بیشتر به خودتان توجه کنید و با یک مشاور در ارتباط باشید.

سوال:

من واقعا دلم نمی خواد که پدرم به مسافرت بره. اما سعی کردم خودم را نگه دارم و ناراحتی ام را ابراز نکنم. چگونه با طلاق چند ماهه سر کنم؟

پاسخ :

لازم نیست خودتان را کنترل کنید. اجازه دهید که پدرتان از احساسات شما باخبر باشد. از او بخواهید که در این مدت ارتباط خود را از راه دور با شما حفظ کند. گاهی اوقات شجاعت در نشان دادن احساسات است.

سوال:

من و همسرم جدا شدیم. او با بچه ها خانه را ترک کرده و و بعد از طلاق هیچ ارتباطی با من ندارد و به تماس هایم جواب نمی دهد. چه کنم؟

پاسخ :

در این مورد با یک فعال اجتماعی یا یک مشاور صحبت کنید و راه هایی که دارید را بررسی کنید.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...