رفتن به مطلب

خنده‌دارترین عکس‌هایی که از حیوانات گرفته شده

Secret

ارسال های توصیه شده

هر سال هزاران عکاسِ حرفه‌ای و آماتور، عکس‌هایشان را برای داوری شدن به دستِ داورانِ این جوایز می‌رسانند و پس از قضاوتِ نهایی، عکس‌های برنده در هر بخش اعلام می‌شوند. 14 عکسی که در ادامه با هم مرور خواهیم کرد نه برندگان این رقابت در سال 2022، بلکه فقط تعدادی از عکس‌های فرستاده شده برای Comedy Wildlife Photography Awards در سال 2022 است و نشان می‌دهد در نتیجه این رقابت، امسال هم عکس‌های فوق‌العاده و بامزه‌ای را تماشا خواهیم کرد.

فرصتِ ارسالِ عکس برای رقابت امسال در یکمِ سپتامبر به پایان می‌رسد و پس از آن و بعد از وقفه‌ای کوتاه برای داوری، عکس‌های برترِ امسال اعلام خواهد شد. توضیحِ آخر اینکه نامِ این عکس‌ها درحقیقت ترجمه نامی است که عکاس‌ِ عکس برای  اثرش برگزیده است. امیدوارم از تماشای این عکس‌ها لذت ببرید.

ماااامااان پاشو، از گشنگی مُردم!

عکاس: یارون اشمید

یارون اشمید این عکسِ بامزه را در منطقه سِرِنگیتی در کشور تانزانیا ثبت کرده است و درباره این عکس می‌گوید:

"نمی‌توانم دروغ بگویم. تماشای این حیوانات زیبا و با ابهت بسیار برایم لذت بخش بود. از لحظه‌ای که من مشغول تماشا شدم، توله‌ها بسیار شاد و بازیگوش بودند و حسابی ورجه وورجه می‌کردند و مادر خسته انگار فقط دلش می‌خواست چند دقیقه دیگر بخوابد. عکس را زمانی گرفتم که یکی از توله‌ها سراغ مادرش رفت و سعی کرد او را بیدار کند."

یک بالشتِ غیرِ راحت

عکاس: اندرو پیکاک

این عکس در جزیره‌ای پر از فیل دریایی، یعنی جزیره اسنو گرفته شده است. جزیره اسنو در جنوب جزیره شِتلند و در قطب جنوب قرار دارد. اندرو پیکاک درباره عکسش می‌گوید:

"این دو فیلِ دریایی، تمام چند دقیقه قبل از ثبتِ عکس را مشغول تمرین مبارزه بودند و به همین دلیل در نهایت از خستگیِ فعالیتشان به خواب رفتند. یکی از این فیل‌ها به نظرم خیلی راحت‌تر از دیگری خوابیده بود و این در آن لحظه باعث خنده‌ام شد."

بامزه و خنده‌دار است تا اینکه ...

عکاس: دینا اِسوِینسون

این عکسِ جالب از دو توله کایوت در کلرادوی آمریکا و در پارک اِستِس ثبت شده است. عکاس، داستان این عکس را این‌گونه توضیح می‌دهد:

"این دو توله کایوت، خواهر و برادر هستند و در زمان ثبت عکس به سنی رسیده بودند که هر روز مستقل‌تر می‌شدند و نیازِشان به مادر کم‌ترو کم‌تر می‌شد. در آن روز این دو توله کایوت ساعت‌ها بالا و پایین پریدند و از سر و کول هم بالا رفتند و حسابی تمرین مبارزه و جنگیدن انجام دادند. همه‌چیز داشت خوب پیش می‌رفت که ناگهان یکی از آن‌ها به اشتباه ضربه محکمی به چشمِ دیگری وارد کرد و ظاهرا کدورتی بین خواهر و برادر پیش آمد."

دارم باهات شوخی می‌کنم باباااا!

عکاس: سمیر ولنوج

سمیر ولنوج این عکس را در منطقه پیون در کشور هندوستان ثبت کرده است و لحظاتِ ثبت این عکس را به این صورت توضیح می‌دهد:

"آن دور و بر مشغول پیاده روی بودم و وقتی از یک تپه کوچک بالا رفتم، چشمم به این جوجه جغدِ زیبا و بازیگوش افتاد. همان‌جا نشستم و مشغول تماشایش شدم و جغد جوان انگار اصلا از حضور من ناراحت نشد و احساسِ ناامنی نکرد چرا که پشتِ سرِ هم به من چشمک می‌زد و خمیازه می‌کشید."

عذر می‌خوام... معذرت می‌خوام... خیلی ببخشید...

عکاس: رایان سیمز

رایان سیمز این عکس را در کِرکلندِ آمریکا و در پارکِ واشنگتن گرفته است و درباره آن می‌گوید:

"این جوجه اردک قصدِ رد شدن از ساقه درختِ موجود در دریاچه را داشت و چون سطح درخت پر از لاک‌پشت‌هایی بود که مشغول حمامِ آفتاب گرفتن بودند، مجبور بود از روی لاکِ آن‌ها رد شود. تنها ثانیه‌ای پس از ثبت عکس، جوجه اردک سر خورد و به آب افتاد و کلِ این داستان برای من بسیار بامزه بود."

کایجو(نوعی هیولای عجیب و غریب و ترسناک در ادبیات وسینمای ژاپن)

عکاس: پی اِف لاک

این حلزون در پارکِ طبیعیِ تامسون در کشورِ سنگاپور، سوژه یک عکاس شده است و عکاس درباره عکسش می‌گوید:

"این حلزون به آرامی مشغول حرکت در طبیعتِ آرامِ پارک بود و وقتی من نزدیکش شدم، کنجکاوی یا فضولی‌اش برانگیخته شد. در همان حال که مشغول براندازِ من و وضعیتِ جدید بود عکس را گرفتم و بعد وقتی به ظاهرِ حلزون از نمای کلوزآپ نگاه کردم، به یاد ظاهرِ کایجو در سینمای ژاپن افتادم و به همین دلیل این اسم را برایش انتخاب کردم."

آهان دقیقا همونجا...همونجا رو بخارون!

عکاس: شِلی پِرکینز

شلی پرکینز این عکس را در پارکِ ملیِ لوانگوای جنوبی در کشورِ زامبیا گرفته است و داستانِ آن را این‌چنین توضیح می‌دهد:

"داستان این عکس کاملا مشخص است. این زرافه چند دقیقه با استیصال به دنبال راهی می‌گشت که بتواند نقطه خاصی از سر و گوشش را بخاراند و وقتی بالاخره موفق شد، می‌شد رضایت را در چهره‌اش دید."

این کانگورو تنش می‌خاره(Itchy Roo)

عکاس: لیا اِسکادِن

لیا اسکادن تصویرِ این دو کانگوروی جوان را در شهرِ پرث در استرالیا ثبت کرده است و می‌گوید:

"این دو کانگوروی جوان، برای مدتی طولانی مشغل بازی و شیطنت بودند و در نهایت وقتی عکس را گرفتم که انگار یکی از آن‌ها داشت بدنِ دیگری را می‌خاراند. در ذهنِ من انگار کانگوروی سمت راست به کانگوروی سمت چپ می‌گفت: یه ذره پایین‌تر...نه یکم برو سمت چپ... آهان دقیقا همون جا."

بچه بد!

عکاس: تونی داج

این مادر و فرزند در منطقه بریتیش کلمبیا در کشورِ کانادا، شکارِ دوربینِ تونی داج شده‌اند و او درباره این عکس توضیح کوتاهی دارد:

"خرسِ مادر مشغول داد زدن و دعوا کردنِ توله خرس بود و به نظرم خرسِ کوچک به خوبی می‌دانست چه خراب‌کاری کرده است چرا که چهره‌اش کاملا گناه‌کار و پشیمان بود."

به چی داری نگاه می‌کنی؟

عکاس:لینکول لین

این عکس در آفریقا و در کشور تانزانیا گرفته شده است و عکاس درباره آن می‌گوید:

"من به همراه یک گروه گردشگری در میانِ حیوانات مشغول گردش بودم که چشممان به این غزال یا بز کوهی افتاد. غزال بر اثر تصادف صاحبِ یک تاجِ سبز شده بود و بر خلافِ واقعیت به نظر می‌رسید غزال کاملا آگاهانه و عامدانه و به خاطرِ سلیقه‌اش در فشِن این کلاه را به تیپش اضافه کرده و حالا با غرورِ ناشی از احساسِ خوش‌تیپی، در زیرِ نگاه بقیه راه می‌رود."

گوزنِ شمالیِ خندان

عکاس: کِری سینگِلتون

محل زندگی این پستاندارِ خنده‌رو در وایومینگِ آمریکاست و عکاس درباره عکسش این‌گونه توضیح می‌دهد:

"وقتی من رسیدم این گوزنِ شمالی یا گاو/گوزن مشغول چریدن بود و وقتی نگاهش به من افتاد انگار که چیزِ خنده‌داری دیده باشد، به این شکل درآمد. همه‌چیز آماده بود و من فقط باید دکمه دوریبن را لمس می‌کردم."

چرتِ بعد از ناهار!

عکاس: استوارت مالکوم

مالکوم و این سنجابِ چاق و چله در منطقه نینا در ویسکانسینِ آمریکا با هم ملاقات کرده‌اند و عکاس درباره آن می‌گوید:

"مشغول گردش بودم که چشمم به این سنجابِ زمستانیِ خاکستریِ تپل مپل افتاد و فرمِ چرت زدنش در حالی‌که سرش را به یک شاخه تکیه داده بود، بسیار بامزه به نظر می‌رسید."

تانگوی عنکبوتی

عکاس: تیفانی هِیمنز

تیفانی هیمز در توضیح این عکس می‌گوید:

"این عکس در کشورِ بلژیک گرفته شده است و این عنکبوتِ پرانرژی دستِ‌کم در دقایقی که من شاهدش بودم، با جدیت مشغول رقص و پایکوبی بود."

سه تفنگ‌دار

عکاس: ویلیام پارکینسون

این سه سمور در جزیره مول سوژه عکاسی شده‌اند و عکاس درباره آن‌ها می‌گوید:

"سوژه‌های این عکس، سمورهای اوراسیایی هستند و تماشای گروه سه نفره این رفقا حسابی برای من جالب بود."

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...