رفتن به مطلب

این افراد ترسناک‌ترین چشم‌های جهان را دارند!


پادشاه

ارسال های توصیه شده

چشم‌های عجیب و غریب

شاید بتوان گفت که چشم، مهم‌ترین و پیچیده‌ترین عضو بیرونی بدن انسان است و داشتن ناهنجاری در این عضو از بدن می‌تواند مشکلات زیادی را برای ما ایجاد کند، اما برخی از افراد به طور روزمره و دائمی با مشکلات این عضو حیاتی خود دست و پنجه نرم می‌کنند. البته برخی نیز عمداً دستکاری‌های عجیبی را در ساختار بینایی خود انجام می‌دهند یا می‌توانند با استفاده از چشم‌های خود کار‌های خارق العاده‌ای انجام دهند. در ادامه‌ی این مطلب قصد داریم به ۱۰ موضوع نادر و عجیب در مورد چشم انسان اشاره کنیم که خواندن آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود.

۱- مردمک مودار

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

دکتر علی مهدوی فرد و دکتر لیلی پورافکاری با بیماری مواجه شدند که یک ناهنجاری نادر و عجیب در چشمان خود داشت و یک بافت مویی در داخل یکی از چشم‌های او رشد کرده بود. این جوان ۱۹ ساله با یک توده‌ی سفید رنگ مویی در کلینیک چشم پزشکی این دو حاضر شد و ادعا کرد که از کودکی این توده را در چشم خود داشته، اما با مرور زمان این توده بزرگ‌تر شده است. او دردی را در چشم خود احساس نمی‌کرد، اما این توده بر بینایی او تاثیر منفی گذاشته بود و هنگام بستن چشم او را آزار می‌داد. همچنین حس می‌کرد که یک جسم خارجی در چشم وی فرو رفته است. در نهایت این توده از طریق جراحی برداشته شد.

۲- چشم‌هایی با دو مردمک

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

چشم‌های عجیب و غریب

چشم دو مردمکی (Pupula duplex) یک ناهنجاری نادر چشمی است که در آن شخص دارای دو مردمک در یک چشم خود است. عبارت «Pupula duplex» در زبان لاتین به معنای «دو مردمکی» است، ولی هیچ چیزی در مورد این ناهنجاری در نوشتجات چشم پزشکی دیده نمی‌شود. فقط در افسانه‌ها گفته شده که لیو چوانگ، وزارت داخله امپراطوری چین در سال ۹۹۵ قبل از میلاد مسیح از این ناهنجاری رنج می‌برده است. تصویری که می‌بینید یک مجسمه‌ی مومی است که از وی در قصر مومی لوییس توسو قرار دارد.

۳- مردی فاقد چشم راست

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

چشم های عجیب و غریب

در فوریه سال ۲۰۰۹ بیلی اوون یک مکانیک موتورسیکلت سرشناس و موفق بود که همراه با همسر و پسر شش ماهه اش زندگی می‌کرد که ناهنجاری‌های سینوسی زندگی او را به کلی تغییر داد. در ۱۳ فوریه سال ۲۰۰۹ دکترش به بیلی خبر داد که وی به کارسینومای تمایز نیافته‌ی سینوسی (sinonasal undifferentiated carcinoma (SNUC))، نوعی نادر از سرطان که حفره‌ی سینوسی بینی را تحت تاثیر قرار می‌دهد، مبتلا بوده و احتمال زنده ماندن او تنها ۱۰ درصد است. این مورد نادر سرطانی به سرعت پیشرفت می‌کند از این رو پزشکان مجبور شدنن نیمی از صورت او از جمله چشم راست، عضلات و عصب‌های آن را تخلیه کنند. اکنون در جای چشم راست بیلی یک سوراخ بسیار بزرگ قرار دارد که می‌تواند از طریق دهانش انگشتش را از داخل آن بیرون بیاورد. به همین دلیل وی با بازی کردن در نقش زامبی در موزیک ویدیو‌ها برای خود کاسبی می‌کند و در برخی از برنامه‌های زنده‌ی تلویزیونی نیز شرکت کرده است.

۴- چشم‌هایی که از حدقه بیرون زده اند

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

کیم گودمن زنی است که می‌تواند مردمک چشمش را به طول ۱۲ میلی متر از کاسه‌ی چشمش جدا کند. او در شیکاگو زندگی کرده و رکورد بیشترین بیرون زدگی حدقه‌ی چشم در کتاب رکورد‌های گینس را به خود اختصاص داده است. کیم این استعداد جالب خود را زمانی کشف کرد که با کلاه هاکی به سر او ضربه وارد شد. در آن هنگام حدقه‌ی چشم او بیشتر از جد معمول از کاسه‌ی چشمش بیرون زد و از آن زمان تاکنون هنگام خمیازه کشیدن یا هر وقت که بخواهد حدقه هایش به مقدار زیادی از کاسه چشمش بیرون می‌زند.

۵- سوراخ کردن چشم

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

سوراخ کردن چشم را نباید با سوراخ کردن ابرو اشتباه گرفت. سوراخ کردن چشم به ندرت صورت گرفته و معمولاً بسیار پرهزینه است و باید توسط یک جراح خبره انجام گیرد. این روش شامل استفاده از جواهرات و اقلام زینتی در داخل چشم است چه روی مردمک چشم باشد و چه روی پلک ها. این کار بسیار خطرناک است، اما نظر همه را به خود جلب خواهد کرد.

۶- سیگار کشیدن با چشم

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

این مرد آسیایی می‌تواند از طریق گوش‌ها و چشم هایش به سیگار پک زده و دود آن را از طریق دهانش خارج کند. وی بعد از این که سیگار را در چشم یا گوشش قرار می‌دهد صورتش را جمع می‌کند و بدین ترتیب عمل پک زدن به سیگار انجام می‌شود. این کار باعث انجام شدن حالت پک زدن به سیگار در درون چشم یا گوش می‌گردد که افراد بسیاری توانایی انجام آن به این روش را ندارند. این مرد چینی این کار را برای سرگرم کردن اطرافیانش انجام می‌دهد.

۷- سرطان شبکیه چشم


ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

رتینوپلاستوما نوعی نادر از سرطان چشم است که عمدتاً در دوران کودکی و قبل از سن ۵ سالگی رخ می‌دهد. این نوع از سرطان در داخل شبکیه رشد پیدا می‌کند که بسیار به نور حساس بوده و در قسمت پشت چشم قرار داشته و نور و رنگ را شناسایی می‌کند.

۸- کاشتن دندان نیش در چشم

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

مارتین جونز یک مرد انگلیسی است که قدرت بینایی خود را از دست داده و برای بیش از یک دهه نابینا باقی مانده، اما با استفاده از یک روش خاص چشمی عجیب برای خود ساخته است. وی یک تکه از دندان نیش خود را در چشمش قرار داده که در داخل آن یک لنز چشمی قرار دارد. این روش به لنز چشمی اجازه می‌دهد که رشد کند. همچنین قسمتی از بافت پوستی دهان وی برداشته شده و روی این دندان قرار گرفته است که دسترسی لنز چشمی به خون را میسر می‌سازد. پزشکان سپس یک سوراخ در قرنیه او ایجاد کرده اند که امکان ورود نور به داخل چشم را فراهم می‌سازد. این روش درمانی تاکنون بینایی را به ۶۰۰ فرد نابینا بازگردانده است.

۹- زنی با دو تومور دندانی در چشم

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

پزشکان در جریان یک عمل جراحی در هند روی یک زن جوان به نام ناگابوشانام سیوا در کمال تعجب دیدند که دو دندان کاملاً سالم در چشم وی رشد کرده اند. پزشکان بیمارستان دولتی چنای در جنوب هند به وی گفته بودند که در درون چشمش تومور‌های موسوم به «تراتوما» که حاوی بافت‌های جنینی است وجود دارد. این تومور از چشم او بیرون زده و باعث شده بود که مردمک او به سمت داخل چشمش متمایل شود. در نتیجه‌ی این عارضه بینایی وی محدود شده و اعضاب بینایی او نیز آسیب دیده بودند. رشد تومور چرخاندن مردمک چشم را نیز برای وی غیرممکن کرده و باعث به وجود آمدن سندروم چشم تنبل در وی شده بود. پزشکان وی می‌گویند که وجود تومور‌های تراتوما را در بیماران دیگری نیز مشاهده کرده بودند، اما هیچ گاه شاهد شکل گیری دندان‌های سالم و کامل در چشم بیماری نبوده اند.

۱۰- پاشیدن شیر از چشم

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

ایلکر ییلماز اهل ترکیه مردی است که یکی از عجیب‌ترین رکورد‌های گینس را در ۳۱ آگوست سال ۲۰۰۴ به نام خود کرد. این کارگر ساختمانی ۲۸ ساله‌ی اهل استانبول از طریق بینی شیر را بالا می‌کشد و آن را از طریق چشم چپش حدود سه متر پرتاب می‌کند.

۱۱- عفونت چشم حاصل شنا در آب شور

ترسناک‌ترین و عجیب و غریب‌ترین چشم‌های دنیا + تصاویر

یک زن و شوهر قبل از ازدواجشان تصمیم گرفتند که عکس‌هایی را از خود هنگام شنا در دریای سواحل هاوایی تهیه کنند. اما این زن فاقد توجه به رعایت نکات ایمنی و فاقد استفاده از عینک مخصوص به شنا پرداخت و اثر فشار و شوری آب چشم‌های این خانم جوان را کاملا قرمز کرده است.

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

  تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

×
×
  • اضافه کردن...