رفتن به مطلب

بهترین رمان های جهان

Mehrdad_winch

ارسال های توصیه شده

۳. کمدی الهی

بهترین رمان های جهان کمدی الهی

یکی از مهم ترین آثار ادبیات تاریخ و از موثرترین کتاب ها بر روند ادبیات اروپا. این کتاب نوشته نویسنده معروف ایتالیایی، دانته است که او را استاد استادان نامیده اند.

اولین بار، در دوره لیسانسم، به اصرار یکی از دوستانم شروع به خواندن کتاب کردم. قبل تر فقط اسم آن را شنیده بودم. وقتی شروع به خواندن کتاب کردم، نمی توانستم لحظه ای آن را رها کنم.

واقعا از تاثیرگذارترین و تفکرانگیز ترین لحظات زندگی ام، می توانم به زمان های مطالعه این کتاب اشاره کنم. 

کمدی الهی، روایتی از یک سفر به سه عالم متفاوت است: دوزخ، برزخ و بهشت. دانته در این سفر دو همراه به نام های بئاتریس و ویرجیل دارد.

دانته در این سفر با شخصیت های برجسته و مختلف تاریخ دیدار می کند و از ابن سینا و صلاح الدین ایوبی تا ابن رشد و کلئوپاترا، با او هم کلام می شوند.  

این کتاب بعدها دست مایه خلق آثار هنری شگفت انگیزی توسط سایر هنرمندان از جمله میکل آنژ می شود. این کتاب اولین بار بین سال های ۱۳۳۰ و ۱۳۴۰ در ایران ترجمه شد و به چاپ رسید. 

#پیشنهادی

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...