رفتن به مطلب

با شوخی بیجا، اطرافیان را مجروح نکنید..

ashkan

ارسال های توصیه شده

با شوخی بیجا، اطرافیان را مجروح نکنید

اگر می خواهید با همسرتان حرف بزنید یا شوخی ای کنید ، با عقلت مشورت بکن. بگو اگر او، این طور مطایبه ای با من بکند، خوشم می آید یا بدم می آید؟! اگر بدت می آید ، این شوخی را نکن.

ما در قالب شوخی کردن ، انتقام خودمان را میگیریم. بعد که میگویی چرا این جوری با من حرف زدی؟! میگوید : شوخی کردم! میخواستم ادخال سروركم (خوشحال کنم) !

یک کسی توی غذایش یک دانه ریگ کوچکی بود. 

مهمان بود، به خویشاوندش که میزبان بود گفت : یک سنگ قبری کنار قبر آقای بروجردی گم شده ! خب ! این چه ربطی دارد ؟ !

این حرف را برای مطایبه و شوخی گفت ، ولی در واقع این حرف، شوخی نیست ؛ چراکه این خورشت ، محصول زحمت میزبان است.

وقتی می خواهی تذکری بدهی ، خیلی با لطافت تذکر بده ؛ طوری که طرف مجروح نشود. گاهی ما با شوخیمان ، خانواده مان را مجروح میکنیم .

ببینید! درست است که «ادخال سرور» خوب است ؛ ولی ما در تطبيق مفهوم به مصداق مشکل داریم! ما هرچه سرمان می آید از دورۂ عملی مان است؛ درتئوری مشکل نداریم. دردورة عملى وبالينی مان مشکل داریم.

آیت الله حائری شیرازی

لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...