رفتن به مطلب

نظر قرآن درباره موجودات فضایی و زنده در سیاره‌های دیگر

ashkan

ارسال های توصیه شده

spacer.png

قرن‌های زیادی است که ذهن انسان به این سؤال مشغول شده که آیا موجودات زنده غیر از کرده زمین، در کره‌های دیگر آسمانی هم زندگی می‌کنند و حیات دارند. این سؤال زمینه‌ای برای تحقیقات منجمان و محققان شده تا ردی از حیات و زندگی در کرات آسمانی پیدا می‌کنند. نکته جالب این است که قرآن کریم در هزار و چهارصد سال قبل، زمانی که انسان هنوز راهی برای رفتن به ارتفاع و فاصله گرفتن از کره زمین پیدا نکرده بود، به این سؤال پاسخ داده است.

درواقع برخی از تعبیرات در قرآن کریم اشاره به علائم حیات و وجود موجودات زنده در کره‌های دیگر غیر از کرده زمین دارد. به عنوان مثال خدای متعال در سوره شوری می‌فرماید: «و من آیاته خلق السموات و الارض و ما بث فیهما من دابه و هو علی جمعهم اذا یشاء قدیر؛ و از نشانه‌های (قدرت) اوست آفرینش آسمان‌ها و زمین و آنچه از (انواع) جنبنده در میان آن دو پراکنده است و او هرگاه بخواهد برگرد آوردن آنان تواناست.» تعبیر به «من دابه» در آیه شریفه می‌تواند اشاره‌ای به وجود موجودات زنده در کره‌های آسمانی باشد.

ویرایش شده توسط ashkan
لینک به دیدگاه
به اشتراک گذاری در سایت های دیگر

2 دقیقه قبل، ashkan گفته است:

spacer.png

قرن‌های زیادی است که ذهن انسان به این سؤال مشغول شده که آیا موجودات زنده غیر از کرده زمین، در کره‌های دیگر آسمانی هم زندگی می‌کنند و حیات دارند. این سؤال زمینه‌ای برای تحقیقات منجمان و محققان شده تا ردی از حیات و زندگی در کرات آسمانی پیدا می‌کنند. نکته جالب این است که قرآن کریم در هزار و چهارصد سال قبل، زمانی که انسان هنوز راهی برای رفتن به ارتفاع و فاصله گرفتن از کره زمین پیدا نکرده بود، به این سؤال پاسخ داده است.

درواقع برخی از تعبیرات در قرآن کریم اشاره به علائم حیات و وجود موجودات زنده در کره‌های دیگر غیر از کرده زمین دارد. به عنوان مثال خدای متعال در سوره شوری می‌فرماید: «و من آیاته خلق السموات و الارض و ما بث فیهما من دابه و هو علی جمعهم اذا یشاء قدیر؛ و از نشانه‌های (قدرت) اوست آفرینش آسمان‌ها و زمین و آنچه از (انواع) جنبنده در میان آن دو پراکنده است و او هرگاه بخواهد برگرد آوردن آنان تواناست.» تعبیر به «من دابه» در آیه شریفه می‌تواند اشاره‌ای به وجود موجودات زنده در کره‌های آسمانی باشد.

شاید منظورش از دابه، بهشت، زمین. باشه

لینک به دیدگاه

هم اکنون، حسین138 گفته است:

شاید منظورش از دابه، بهشت، زمین. باشه

یک ایه قرآنی هزاران تفسیر داره 

اما شواهد علمی کمی مسئله موجودات فضایی ثابت میکنه اما من معتقدد هستم 

و بشر هنوز به وجود زیست فرا زمینی به صورت رسمی پی نبرده

پس امکان زیست فرا زمینی وجود داره

و در سال های دور با پیشرفت علم میتوان به زیست فرا زمینی جواب بهتری داد

لینک به دیدگاه

2 دقیقه قبل، ashkan گفته است:

یک ایه قرآنی هزاران تفسیر داره 

اما شواهد علمی کمی مسئله موجودات فضایی ثابت میکنه اما من معتقدد هستم 

و بشر هنوز به وجود زیست فرا زمینی به صورت رسمی پی نبرده

پس امکان زیست فرا زمینی وجود داره

و در سال های دور با پیشرفت علم میتوان به زیست فرا زمینی جواب بهتری داد

این چیزی که میگی، هزارنان تفسیر، چیز اشتباهی هست، 

در اصل آیه به ی چیز اشاره میکنه،ولی متاسفانه هر فرقه تو اسلام، هم شیعه که 4فرقهی هست هم اهل تسنن که72فرقهی هستند،برداشت ها مختلفی دارن 

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، حسین138 گفته است:

این چیزی که میگی، هزارنان تفسیر، چیز اشتباهی هست، 

در اصل آیه به ی چیز اشاره میکنه،ولی متاسفانه هر فرقه تو اسلام، هم شیعه که 4فرقهی هست هم اهل تسنن که72فرقهی هستند،برداشت ها مختلفی دارن 

در آینده های دور زیست فرا زمینی مشخص خواهد شد 

و میتوان جواب بهتری به این تفسیر این ایه داد

لینک به دیدگاه

1 دقیقه قبل، ashkan گفته است:

در آینده های دور زیست فرا زمینی مشخص خواهد شد 

و میتوان جواب بهتری به این تفسیر این ایه داد

شاید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .

مهمان
ارسال پاسخ به این موضوع ...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

• اضافه کردن...